אישורי עבודה קנדיים: כל מה שאתה צריך לדעת (2023)

הגירה לקנדה היא תהליך מורכב, ואחד השלבים המרכזיים עבור עולים חדשים רבים הוא קבלת אישור עבודה. במאמר זה, נסביר את הסוגים השונים של היתרי עבודה הזמינים למהגרים בקנדה, כולל היתרי עבודה ספציפיים למעסיק, היתרי עבודה פתוחים ואישורי עבודה פתוחים של בני זוג. נסקור גם את תהליך הערכת שוק העבודה (LMIA) ואת תוכנית העובדים הזרים הזמניים (TFWP), שהם קריטיים להבנת הדרישות והמגבלות של כל סוג של היתר.

תוכן העניינים

הגשת בקשה לאישור עבודה בקנדה

רוב המהגרים צריכים אישור עבודה כדי לעבוד בקנדה. ישנם שני סוגים של אישורי עבודה. אישור עבודה ספציפי למעסיק ואישור עבודה פתוח.

מהו אישור עבודה ספציפי למעסיק?

אישור עבודה ספציפי למעסיק מפרט את שמו הספציפי של המעסיק שאתה רשאי לעבוד בו, משך הזמן שבו אתה יכול לעבוד ומיקום העבודה שלך (אם רלוונטי).

עבור בקשת אישור עבודה ספציפי למעסיק, המעסיק שלך חייב לספק לך:

 • עותק של חוזה העבודה שלך
 • עותק של הערכת השפעה על שוק העבודה (LMIA) או הצעת מספר העסקה לעובדים פטורים מ-LMIA (המעסיק שלך יכול לקבל את המספר הזה מפורטל המעסיקים)

הערכת השפעה על שוק העבודה (LMIA)

LMIA הוא מסמך שמעסיקים בקנדה עשויים להצטרך להשיג לפני שהם שוכרים עובד בינלאומי. LMIA יינתן על ידי שירות קנדה אם יש צורך בעובד בינלאומי שימלא את המשרה בקנדה. זה גם יוכיח שאין עובד בקנדה או תושב קבע זמין לבצע את העבודה. LMIA חיובי נקרא גם מכתב אישור. אם מעסיק דורש LMIA, הוא צריך להגיש בקשה לכך.

תוכנית עובדים זרים זמניים (TFWP)

ה-TFWP מאפשר למעסיקים בקנדה להעסיק עובדים זרים באופן זמני כדי למלא משרות כאשר עובדים קנדים אינם זמינים. מעסיקים מגישים בקשות המבקשות אישור להעסיק עובדים זרים זמניים. בקשות אלה נבדקות על ידי שירות קנדה אשר גם מבצעת LMIA כדי להעריך את ההשפעות של עובדים זרים אלה על שוק העבודה הקנדי. מעסיקים חייבים לעמוד בהתחייבויות מסוימות על מנת שיורשו להמשיך להעסיק עובדים זרים. ה-TFWP מוסדר באמצעות תקנות ההגירה וההגנה על פליטים וחוק ההגירה וההגנה על פליטים.

מה זה אישור עבודה פתוח?

אישור עבודה פתוח מאפשר לך להתקבל לעבודה על ידי כל מעסיק בקנדה, אלא אם כן המעסיק רשום כבלתי כשיר (https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/work-canada/employers-non-compliant.html) או מציע באופן קבוע ריקודים ארוטיים, עיסויים או שירותי ליווי. היתרי עבודה פתוחים ניתנים רק במצבים ספציפיים. כדי לראות איזה אישור עבודה אתה זכאי תוכל לענות על השאלות בקישור "גלה מה אתה צריך" בדף ההגירה של ממשלת קנדה (https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/work-canada/permit/temporary/need-permit.html).

אישור עבודה פתוח אינו ספציפי לעבודה, לכן, לא תזדקק לתעסוקה ופיתוח חברתי בקנדה כדי לספק LMIA או להראות הוכחה שהמעסיק שלך נתן לך הצעת עבודה דרך פורטל המעסיקים.

(Video) חנן בן ארי - אמן על הילדים (קליפ רשמי) Hanan Ben Ari

אישור עבודה פתוח של בן זוג

החל מ-21 באוקטובר 2022, שותפים או בני זוג צריכים להגיש את בקשתם למגורי קבע באופן מקוון. לאחר מכן הם יקבלו מכתב אישור קבלה (AoR) המאשר שהבקשה שלהם בעיבוד. ברגע שהם מקבלים את מכתב AoR, הם יכולים להגיש בקשה לאישור עבודה פתוח באינטרנט.

סוגים אחרים של היתרי עבודה בקנדה

מונחת LMIA (קוויבק)

Facilitated LMIA מאפשר למעסיקים להגיש בקשה ל-LMIA מבלי להציג הוכחות למאמצי הגיוס, מה שמקל על מעסיקים להעסיק עובדים זרים למקצועות נבחרים. זה חל רק על מעסיקים בקוויבק. זה כולל מקצועות מיוחדים שהרשימה שלהם מתעדכנת מדי שנה. על פי התהליך הקל, שכר הצעת העבודה יקבע אם המעסיק צריך להגיש בקשה ל-LMIA תחת זרם משרות בשכר נמוך או זרם משרות בשכר גבוה, שלכל אחת מהן דרישות משלו. אם המעסיק מציע לעובד זר זמני שכר העומד על או מעל השכר החציוני לשעה של המחוז או הטריטוריה, עליו להגיש בקשה ל-LMIA במסגרת זרם עמדת השכר הגבוה. אם השכר נמוך מהשכר החציוני לשעה עבור המחוז או הטריטוריה, המעסיק מגיש בקשה במסגרת זרם השכר הנמוך.

ה-LMIA המופעל כולל מקצועות ביקוש גבוה ותעשיות שחוות מחסור בעבודה בקוויבק. את רשימת העיסוקים ניתן למצוא, בצרפתית בלבד, כאן (https://www.quebec.ca/emploi/embauche-et-gestion-de-personnel/recruter/embaucher-immigrant/embaucher-travailleur-etranger-temporaire). אלה כוללים מקצועות המסווגים תחת הכשרה, השכלה, ניסיון ואחריות (TEER) 0-4 של הסיווג הלאומי (NOC).

זרם הכישרונות העולמי

זרם הכישרונות העולמי מאפשר למעסיקים להעסיק עובדים מבוקשים או כישרונות מיומנים ייחודיים במקצועות נבחרים כדי לעזור לעסק שלהם לצמוח. תוכנית זו מאפשרת למעסיקים בקנדה להשתמש בכישרון עולמי מיומן ביותר כדי להרחיב את כוח העבודה שלהם כדי לענות על צרכים ספציפיים ללקוח ולהיות תחרותיים בקנה מידה עולמי. זה חלק מה-TFWP שנועד לאפשר למעסיקים לגשת לכישרונות ייחודיים כדי לעזור לעסק שלהם לצמוח. זה גם נועד למלא תפקידים עבור תפקידים מבוקשים מאוד מיומנים כפי שמופיעים תחת רשימת עיסוקי הכישרונות העולמית (https://www.canada.ca/en/employment-social-development/services/foreign-workers/global-talent/requirements.html#h20).

אם מגייסים עובדים דרך זרם זה, המעסיק צריך לפתח תוכנית הטבות בשוק העבודה, שמראה את מסירותו של המעסיק לפעילויות שישפיעו לטובה על שוק העבודה הקנדי. תוכנית זו תעבור מדי שנה סקירת התקדמות כדי להעריך עד כמה הממסד עומד בהתחייבויותיו. שים לב שביקורות תהליכים נפרדות מהמחויבויות הקשורות לציות במסגרת TFWP.

הרחבת היתרי עבודה

האם ניתן להאריך אישור עבודה פתוח?

אם תוקף אישור העבודה שלך קרוב לתוקף, עליך להגיש בקשה להארכתו לפחות 30 יום לפני פקיעת תוקף. ניתן להגיש בקשה מקוונת להארכת אישור עבודה. אם אתה מגיש בקשה להארכת ההיתר שלך לפני שפג תוקפו, אתה רשאי להישאר בקנדה בזמן שהבקשה שלך מעובדת. אם הגשת בקשה להארכת ההיתר שלך והוא יפוג לאחר הגשת הבקשה שלך, אתה רשאי לעבוד ללא היתר עד לקבלת החלטה בבקשתך. אתה יכול להמשיך לעבוד באותם תנאים המפורטים באישור העבודה שלך. בעלי היתרי עבודה ספציפיים למעסיק צריכים להמשיך עם אותו מעסיק, עבודה ומקום עבודה בעוד בעלי היתרי עבודה פתוחים יכולים להחליף עבודה.

אם הגשת בקשה להארכת אישור העבודה שלך באינטרנט, תקבל מכתב שתוכל להשתמש בו כהוכחה שאתה יכול להמשיך לעבוד בקנדה גם אם תוקף ההיתר שלך יפוג בזמן הטיפול בבקשתך. שים לב שתוקף מכתב זה יפוג 120 יום ממועד הגשת הבקשה. אם עדיין לא התקבלה החלטה עד לתאריך התפוגה הזה, אתה עדיין יכול להמשיך לעבוד עד לקבלת החלטה.

ההבדל בין אישור עבודה לאשרת עבודה

ויזה מאפשרת כניסה למדינה. אישור עבודה מאפשר לאזרח הזר לעבוד בקנדה.

כיצד להגיש בקשה לגישור היתרי עבודה פתוחים?

אישור עבודה פתוח לגישור (BOWP) מאפשר לך להמשיך לעבוד בקנדה בזמן שאתה ממתין לקבלת החלטה על בקשתך לתושבות קבע. אחד מהם זכאי אם הגיש בקשה לאחת מתוכניות המגורים הקבועות הבאות:

 • מגורים קבועים באמצעות כניסה אקספרס
 • תוכנית מועמדת מחוזית (PNP)
 • עובדים מיומנים בקוויבק
 • טייס מטפל ביתי או טייס מטפל ביתי
 • חוג טיפול בילדים או חוג טיפול בבעלי צרכים רפואיים גבוהים
 • טייס אגרי-פוד

קריטריוני הזכאות ל- BOWP תלויים אם אתה גר בקוויבק או במחוזות או טריטוריות אחרות בקנדה. אם אתה גר בקוויבק, עליך להגיש בקשה כעובד מיומן בקוויבק. כדי להיות זכאי עליך לגור בקנדה ולתכנן להישאר בקוויבק. אתה יכול לעזוב את קנדה בזמן שהבקשה שלך בעיבוד. אם תוקף אישור העבודה שלך יפוג ואתה עוזב את קנדה, לא תוכל לעבוד כשתחזור עד שתקבל אישור לבקשתך החדשה. עליך גם להחזיק ב-Certificate de sélection due Québec (CSQ) ולהיות המבקש העיקרי בבקשת התושבות הקבועה שלך. אתה חייב גם להיות בעל אישור עבודה נוכחי, אישור שפג תוקפו אך שמר על סטטוס העובד שלך, או להיות זכאי לשחזר את מעמד העובד שלך.

אם מגישים בקשה דרך ה-PNP, כדי להיות זכאי ל-BOWP, עליך להתגורר בקנדה ולתכנן לגור מחוץ לקוויבק כאשר אתה מגיש בקשה ל-BOWP שלך. עליך להיות המבקש הראשי בבקשתך לתושבות קבע. אתה חייב גם להיות בעל אישור עבודה נוכחי, אישור שפג תוקפו אך שמר על סטטוס העובד שלך, או להיות זכאי לשחזר את מעמד העובד שלך. יש לציין שלא יהיו הגבלות תעסוקה בהתאם למינוי ה-PNP שלך.

אתה יכול להגיש בקשה מקוונת ל- BOWP, או על נייר אם אתה נתקל בבעיות ביישום מקוון. ישנם קריטריוני זכאות נוספים לתוכניות הישיבה הקבועות שנותרו ואחד מאנשי מקצוע ההגירה שלנו יכול לסייע לך בהבנת המסלולים לאורך תהליך הבקשה שלך.

אשרת מבקר לעבודה בקנדה

זכאות למדיניות ויזת מבקר זמני לעבודה

בדרך כלל מבקרים לא יכולים להגיש בקשה לאישורי עבודה מתוך קנדה. עד 28 בפברואר 2023, פורסמה תקנון ציבורי זמני המאפשר לחלק מבקרים זמניים בקנדה להגיש בקשה להיתר עבודה מתוך קנדה. כדי להיות זכאי, עליך להיות בקנדה בזמן הגשת הבקשה, ולהגיש בקשה להיתר עבודה ספציפי למעסיק עד ה-28 בפברואר 2023. שים לב שמדיניות זו אינה חלה על מי שהגיש בקשה לפני ה-24 באוגוסט 2020 או לאחר ה-28 בפברואר , 2023. עליך להיות בעל סטטוס מבקר תקף גם בעת הגשת בקשה לאישור העבודה. אם הסטטוס שלך כמבקר פג, עליך לשחזר את סטטוס המבקר שלך לפני הגשת בקשה להיתר עבודה. אם חלפו פחות מ-90 יום לאחר פקיעת התוקף של סטטוס המבקר, תוכל להגיש בקשה מקוונת לשחזורו.

(Video) 3 דרכים להתחיל שיחה עם כל אחד בקלות | איך להתחיל שיחה עם אנשים

האם ניתן לשנות ויזת סטודנט להיתר עבודה?

תוכנית היתר עבודה לאחר סיום הלימודים (PGWP).

תוכנית PGWP מאפשרת לסטודנטים מכוונים שסיימו את לימודיהם במוסדות למידה ייעודיים (DLIs) בקנדה לקבל אישור עבודה פתוח. יש לציין, ניסיון תעסוקתי בקטגוריות TEER 0, 1, 2 או 3 שנצבר באמצעות תוכנית PGWP מאפשר לבוגרים להגיש בקשה לתושבות קבועה דרך כיתת הניסיון הקנדי במסגרת תוכנית ה-Express Entry. סטודנטים שסיימו את תכנית הלימודים שלהם יכולים לעבוד בהתאם לתקנות הגירה והגנה על פליטים (IRPR) סעיף 186(w) בזמן שמתקבלת החלטה על בקשת ה-PGWP שלהם, אם הם עומדים בכל הקריטריונים שלהלן:

 • בעלי אישור לימודים תקף בהווה או קודם בעת הגשת הבקשה לתכנית PGWP
 • נרשם ל-DLI כסטודנט במשרה מלאה בתכנית מקצועית, מקצועית או תכנית אקדמית על-תיכונית
 • היה לו הרשאה לעבוד מול קאמי ללא אישור עבודה
 • לא עבר את שעות העבודה המקסימליות המותרות

בסך הכל, קבלת אישור עבודה בקנדה הוא תהליך רב-שלבי הדורש התייחסות מדוקדקת של הנסיבות והכישורים האישיים שלך. בין אם אתה מגיש בקשה להיתר ספציפי למעסיק או להיתר פתוח, חשוב לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם המעסיק שלך ולהבין את הדרישות של LMIA ו-TFWP. על ידי היכרות עם סוגי ההיתרים השונים ותהליך הבקשה, תוכל להגדיל את סיכויי ההצלחה שלך ולעשות את הצעד הראשון לקראת קריירה מתגמלת בקנדה.

פוסט זה בבלוג מיועד למטרות מידע בלבד. נא להתייעץ עם איש מקצוע לקבלת ייעוץ.

מקורות:

Videos

1. משפטים של מורים
(אלי אליהו - הערוץ הרשמי)
2. אושר כהן - אהובי לב אדום
(Osher Cohen Music)
3. איינשטיין של וולסטריט: עקרונות של להרווח בבורסה, התנודתיות, הקושי
(Micha.Stocks)
4. כיצד ללמוד בקנדה כסטודנט בינלאומי ולקבל מגורים קבועים 🎓🇨🇦
(Guía de Viajes con Samuel y Audrey)
5. איך ליהנות מהחיים - שלושה כללים להעצמת איכות החיים
(הרב אהרון לוי)
6. חיים עם מוגבלויות במשך עשרות שנים | דוקומנטרי
(Best Documentary)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Moshe Kshlerin

Last Updated: 02/21/2023

Views: 6400

Rating: 4.7 / 5 (77 voted)

Reviews: 92% of readers found this page helpful

Author information

Name: Moshe Kshlerin

Birthday: 1994-01-25

Address: Suite 609 315 Lupita Unions, Ronnieburgh, MI 62697

Phone: +2424755286529

Job: District Education Designer

Hobby: Yoga, Gunsmithing, Singing, 3D printing, Nordic skating, Soapmaking, Juggling

Introduction: My name is Moshe Kshlerin, I am a gleaming, attractive, outstanding, pleasant, delightful, outstanding, famous person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.